text
Головбух

Знищення основних засобів: як уникнути ПДВ

  • 2 лютого 2018
  • 309

Лист ДФС від 29.01.2018 № 310/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Знищення, розібрання або перетворення необоротних активів (основних засобів) в інший спосіб, внаслідок чого актив не можна використовувати за первісним призначенням, не завжди вважають постачанням. Зокрема, якщо платник податку подав органу контролю підтвердний документ про виникнення певних обставин, виданий компетентним органом.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Таким документом може бути:

  • сертифікат Торгово-промислової палати України, що підтверджує факт настання обставин непереборної сили (форс-мажору);
  • дані (витяг) із відповідного реєстру про припинення права власності на основні засоби у разі їх повного знищення згідно з порядком, визначеним статтею 349 Цивільного кодексу України;
  • заява про кримінальне правопорушення, зареєстрована в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, у разі викрадення основних засобів.

Цей перелік не є вичерпним, адже Податковий кодекс України встановлює не перелік підтвердних документів, а лише право платника їх подати, щоб уникнути нарахування ПДВ. Схожу думку ДФС висловлювала й раніше, зокрема в листі від 05.07.2017 № 981/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!