text
Головбух

Попередню оплату за одним договором врахували у продаж за іншим — коригуємо податкову накладну

  • 29 січня 2018
  • 192

Лист ДФС від 17.01.2018 № 196/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

За договором № 1 покупець здійснив авансовий платіж, на дату якого постачальник склав податкову накладну. Після спливу строку дії договору № 1 підприємства домовилися про залік попередньої оплати за цим договором у рахунок оплати товарів/послуг за договором № 2 без повернення такої оплати на поточний рахунок покупця.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

За таких обставин постачальник має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату авансу, та зменшити нараховану суму податкових зобов’язань із ПДВ. Розрахунок коригування скласти на дату підписання документа, на підставі якого кошти, отримані за договором № 1, зарахувати як оплату вартості товарів/послуг за договором № 2. У графі 2 розрахунку коригування зазначити відповідну причину коригування.

Основні цифри 2018 року у таблицях

Якщо за договором № 2 товари/послуги уже поставлені та на дату такої поставки складено та зареєстровано відповідну податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних, за фактом зарахування попередньої оплати податкову накладну не складають. Інакше постачальник повинен визначити податкові зобов’язання з ПДВ, скласти податкову накладну на суму попередньої оплати за договором № 2 і зареєструвати її в ЄРПН. Адже факт зарахування авансу за договором № 2 в рахунок оплати товарів за договором № 2 буде «першою подією».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл