text
Головбух

Підприємство продає паливні картки: чи реєструватися платником акцизного податку

  • 25 січня 2018
  • 23

Лист ДФС від 22.01.2018 № 239/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Коли підприємство здійснює операції лише з паливними картками та/або талонами на пальне, без реалізації пального, реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального не потрібно. Відповідно, не потрібно складати та реєструвати акцизні накладні. У договорах з контрагентами постачання карток (талонів) слід зазначати як торговельну послугу на отримання палива.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Якщо підприємство отримує від постачальників і реалізує покупцям паливо з отриманням (наданням) до видаткових накладних паливних карток (талонів), тоді підприємство є платником акцизного податку. Відповідно, має складати акцизні накладні на такі обсяги реалізації та реєструвати їх в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Талони на пальне підтверджують право їх власника отримати на АЗС нафтопродукт. Тому реалізація талона за своєю суттю є продажем пального.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл