text
Головбух

Особливості оподаткування ЄСВ фермерів у 2018 році

  • 24 січня 2018
  • 569

Лист ДФС від 12.01.2018 № 1020/7/99-99-13-02-01-17

Із 01.01.2018 членів фермерського господарства виключили з переліку платників, які мають право добровільно сплачувати ЄСВ. Тому за заявами про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соцстрахування, що подали члени фермерських господарств, договори про добровільну участь у системі соцстрахування з 01.01.2018 не укладають.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Останнім звітним періодом, за який члени фермерського господарства сплачують ЄСВ за раніше укладеними договорами — грудень 2017 року. Члени фермерського господарства, з якими розірвано договори, подають самі за себе таблицю I Звіту про суми добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті, та суми доплати до органів доходів і зборів. Відзвітувати потрібно протягом 30 календарних днів після розірвання договору за період із початку дії договору по грудень 2017 року включно.

Якщо член фермерського господарства не належить до застрахованих осіб або до осіб, які отримують пенсію за віком, осіб з інвалідністю, він має узятися на облік в органах доходів і зборів.

Базою нарахування ЄСВ для членів фермерського господарства є сума доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню ПДФО. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. Якщо у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу платник не отримав доходу, він зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Сплачувати ЄСВ можна авансом. Такі суми враховують під час остаточного розрахунку за календарний квартал до 20-го числа місяця, що настає за кварталом. ЄСВ слід сплатити незалежно від фінансового стану платника.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл