text
Головбух

Як уникнути штрафу за втрату документів унаслідок вірусної атаки

  • 21 грудня 2017
  • 284

Лист ДФС від 27.10.2017 № 18394/5/99-99-12-02-01-16

Якщо платник податків втратив базу даних обліку внаслідок вірусних атак, потрібно було письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку протягом 10 календарних днів із дня набрання чинності Законом України від 13.07.2017 № 2143-VIII «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних внаслідок несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних мереж платників податків». До повідомлення потрібно було додати підтвердні документи, зокрема, копії заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення і документа, який підтверджує,  що її прийняли та зареєстрували.

Норми робочого часу 2018

Водночас платник податків зобов’язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів із дня, що настає за днем надходження повідомлення про зазначені факти до органу контролю.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах