Головбух

Встановлено порядок відкриття рахунків ескроу

  • 21 грудня 2017
  • 135

Постанова НБУ від 18.12.2017 № 133

Нацбанк вніс зміни до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.2003 № 492. Зокрема, встановлено правила відкриття, використання і закриття рахунків умовного зберігання (ескроу).

 Особливості відкриття банківських рахунків

Визначено перелік документів, які потрібно подати для відкриття такого рахунку. Встановлено, що за рахунком умовного зберігання (ескроу) виконують винятково операції:

– із зарахування банком отриманих від власника рахунку та/або від третіх осіб коштів, які за настання підстав, визначених договором рахунку умовного зберігання (ескроу), перераховують бенефіціару(ам)/чи видають готівкою у випадках, передбачених законодавством України, або повертають власникові рахунку відповідно до умов договору рахунку умовного зберігання (ескроу);

– пов’язані зі зверненням стягнення на майнові права на кошти, що їх зберігають на рахунку умовного зберігання (ескроу), або на права вимоги власника рахунку чи бенефіціара(ів) до банку на підставі договору рахунку умовного зберігання (ескроу) (у випадках, встановлених статтею 1076-6 Цивільного кодексу України);

– зі сплати винагороди банку за послуги, пов’язані з обслуговуванням рахунку умовного зберігання (ескроу) та здійсненням операцій за ним, якщо це передбачено договором рахунку умовного зберігання (ескроу).

 Рахунок в банку: для кого є обов’язковим відкриття

Банк закриває рахунок умовного зберігання у разі припинення або розірвання договору чи в інших випадках, встановлених договором. За наявності коштів на рахунку умовного зберігання, який закривають у разі припинення або розірвання договору, банк повертає ці кошти власникові рахунку або перераховує їх бенефіціару чи зазначеній бенефіціаром особі, якщо це передбачено договором рахунку умовного зберігання (ескроу).

Довідково! Рахунок умовного зберігання (ескроу) — рахунок, що банк відкриває клієнтові на договірній основі для зарахування на нього коштів та їх перерахування/видачі готівкою у випадках, передбачених законодавством України, особі (особам), зазначеній (зазначеним) клієнтом (бенефіціару або бенефіціарам), або повернення таких коштів клієнтові у разі настання підстав, передбачених договором.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS: ГОЛОВБУХ

✍ Річний Звіт з ЄСВ: як підприємцю заповнити без помилок

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл