text
Головбух

Ліквідували частину основних засобів: що з податком на прибуток

  • 15 грудня 2017
  • 246

Лист ДФС від 11.12.2017 № 2926/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Якщо підприємство ліквідувало чи продало об’єкт основних засобів (ОЗ), фінрезультат до оподаткування збільшують на суму залишкової вартості такого об’єкта, яку визначили відповідно до НП(с)БО або МСФЗ, і зменшують на суму його залишкової вартості, визначену за правилами ПКУ.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

За правилами бухгалтерського обліку в разі часткової ліквідації об’єкта ОЗ його первісну вартість і знос зменшують відповідно на суму первісної вартості та зносу ліквідованої частини об’єкта.

Мінімальна зарплата 2018

Тому податківці дійшли висновку: якщо ліквідують частину окремого об’єкта ОЗ, фінрезультат до оподаткування збільшують на суму залишкової вартості такої частини ОЗ, яку визначено відповідно до правил бухобліку, і зменшується на суму її залишкової вартості, визначену за нормами ПКУ.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!