Головбух

Як показник ΣПеревищ впливає на реєстраційну суму

  • 7 грудня 2017
  • 164

Лист ДФС від 30.11.2017 № 2776/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Показник ΣПеревищ формується автоматично для кожного платника ПДВ за кожен звітний період починаючи з 01.07.2015. Його перераховують щоразу під час подання декларації з ПДВ або уточнюючого розрахунку за зазначені періоди на дату такого подання та/або реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) податкової накладної/розрахунку коригування, складених за цих періоди, на дату такої реєстрації. Під час обчислення позитивного значення цього показника на таке значення зменшується реєстраційна сума.

Податкові накладні та розрахунки коригування до них, які не визнано як помилкові і в яких збільшено суму компенсації, відображаються у податковій звітності з ПДВ того звітного періоду, в якому їх складено (незалежно від дати їх реєстрації в ЄРПН).

У разі складання та реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної, яку не визнано помилковою, на зменшення суми компенсації в межах граничного строку, постачальник зменшує податкові зобов’язання на підставі такого розрахунку коригування у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його складено. Якщо ж такий розрахунок коригування зареєстровано у ЄРПН з порушенням встановлених строків реєстрації — то в періоді реєстрації розрахунку коригування до податкової накладної.

Якщо виникає невідповідність між показниками податкової звітності з ПДВ і даними ЄРПН, платник має виправити таку невідповідність шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS: ГОЛОВБУХ

✍ Річний Звіт з ЄСВ: як підприємцю заповнити без помилок

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги