text
Головбух

Повертаємо частину попередньої оплати: особливості коригування ПДВ

  • 7 грудня 2017
  • 46

Лист ДФС від 05.12.2017 № 2819/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Коли платник податку отримує попередню оплату від покупця, постачання товарів якому має ритмічний характер, він зобов’язаний не пізніше останнього дня місяця, в якому отримав таку оплату, скласти і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) податкову накладну на суму такої попередньої оплати, що перевищує вартість поставлених товарів/послуг цьому покупцеві протягом такого місяця.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Якщо в місяці, коли платник отримав попередню оплату, постачання товарів не мало ритмічного характеру, податкову накладну слід скласти на дату отримання попередньої оплати.

За такою отриманою попередньою оплатою платник податку має сформувати податкові зобов’язання з ПДВ та відобразити їх у податковій звітності за звітний (податковий) період, в якому отримав таку попередню оплату.

Протягом наступних місяців, у яких платник постачатиме товари у рахунок отриманої попередньої оплати, податкові накладні (у т. ч. зведені) за такими операціями складати не потрібно.

На дату повернення покупцеві частини попередньої оплати постачальник має скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної в загальному порядку на суму такої попередньої оплати. Такий розрахунок коригування реєструє в ЄРПН покупець. Зареєстрований в ЄРПН розрахунок коригування для постачальника товарів є підставою для відповідного коригування (зменшення) суми податкових зобов’язань.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл