text
Головбух

Не відобразили кредит і компенсувальніі зобов’язання за 2015 рік: як виправити

  • 7 грудня 2017
  • 192

Лист ДФС від 05.12.2017 № 2825/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Що робити, якщо у IV кварталі 2015 року помилково не відобразили податкового кредиту з ПДВ за операцією з придбання товарів/послуг, що їх використовують у звільнених від оподаткування операціях, а також компенсувальних податкових зобов’язань? Податкову накладну на зобов’язання в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) не реєстрували.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Податківці роз’яснили, що суми податкового кредиту, які зареєстровані в ЄРПН та не включені до складу податкового кредиту протягом 365 календарних днів із дати складання, можна включити до податкового кредиту, подавши уточнюючий розрахунок за той звітний період, у якому таку податкову накладну склали, або за звітний період, у якому таку податкову накладну зареєстрували в ЄРПН. Але за умови, що з дати складання податкової накладної не минуло 1095 днів.

Компенсувальні податкові зобов’язання, яких помилково не визначили у IV кварталі 2015 року, необхідно відобразити у складі податкової звітності платника податку шляхом подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації за той звітний період, у якому вони виникли (з урахуванням строків давності). При цьому податкову накладну за такими податковими зобов’язаннями, якої своєчасно не склали у періоді їх виникнення і, відповідно, не реєстрували в ЄРПН, після спливу 365 днів із дати виникнення таких податкових зобов’язань не можна зареєструвати в ЄРПН.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл