text
Головбух

Як екс-спецрежимникам мінімізувати вплив помилок у ПН/РК

  • 29 листопада 2017
  • 88

Лист ДФС від 28.11.2017 № 32659/7/99-99-15-03-02-17

За результатами аналізу податкової звітності з ПДВ у спецрежимників податківці виявили ряд помилок. Зокрема, у «спецрежимних» деклараціях з ПДВ (декларації за формою 0121-0123 та 0130) відображалися податкові зобов’язання за окремими податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, які не містять ознаки їх належності до спецрежиму або містять ознаку, що не відповідає обраному типу спецрежиму. Також виявлено, що у «загальних» деклараціях з ПДВ (декларація за формою 0110) відображалися податкові зобов’язання за спецрежимними податковими накладними.

Такі помилки можуть впливати на результат обчислення в СЕА ПДВ реєстраційного ліміту та значення показника ∑Перевищ ДФС. Тому податківці поінформували про механізм надання платниками податків інформації щодо типу помилок у визначенні ознаки належності до спецрежиму, допущених в окремих податкових накладних.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Так, потрібно подати інформацію щодо відповідності ознаки, зазначеної в номері ПН/РК (а саме, підтвердити ознаки їх належності до спецрежиму або навпаки), із операціями, здійсненими в період дії спецрежиму і за якими такі податкові накладні було складено. Таку інформацію слід подавати за чинною на сьогодні формою розрахунку коригування.

Проте не всі податкові накладні можна буде виправити. У листі є вичерпний перелік критеріїв, відповідність яким дасть змогу платкові податку подати повідомлення для виправлення помилок. Обмежений і час на подання таких повідомлень — із 27.11.2017 по 08.12.2017 включно.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл