Головбух

Як екс-спецрежимникам мінімізувати вплив помилок у ПН/РК

  • 29 листопада 2017
  • 88

Лист ДФС від 28.11.2017 № 32659/7/99-99-15-03-02-17

За результатами аналізу податкової звітності з ПДВ у спецрежимників податківці виявили ряд помилок. Зокрема, у «спецрежимних» деклараціях з ПДВ (декларації за формою 0121-0123 та 0130) відображалися податкові зобов’язання за окремими податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, які не містять ознаки їх належності до спецрежиму або містять ознаку, що не відповідає обраному типу спецрежиму. Також виявлено, що у «загальних» деклараціях з ПДВ (декларація за формою 0110) відображалися податкові зобов’язання за спецрежимними податковими накладними.

Такі помилки можуть впливати на результат обчислення в СЕА ПДВ реєстраційного ліміту та значення показника ∑Перевищ ДФС. Тому податківці поінформували про механізм надання платниками податків інформації щодо типу помилок у визначенні ознаки належності до спецрежиму, допущених в окремих податкових накладних.

Так, потрібно подати інформацію щодо відповідності ознаки, зазначеної в номері ПН/РК (а саме, підтвердити ознаки їх належності до спецрежиму або навпаки), із операціями, здійсненими в період дії спецрежиму і за якими такі податкові накладні було складено. Таку інформацію слід подавати за чинною на сьогодні формою розрахунку коригування.

Проте не всі податкові накладні можна буде виправити. У листі є вичерпний перелік критеріїв, відповідність яким дасть змогу платкові податку подати повідомлення для виправлення помилок. Обмежений і час на подання таких повідомлень — із 27.11.2017 по 08.12.2017 включно.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги