text
Головбух

Мінфін дозволив відшкодовувати ПДВ за сплаченими авансами

  • 28 листопада 2017
  • 18

Лист Мінфіну від 21.07.2017 № 11310-09-10/19633

ДФС направляла запити до Мінфіну, аби він визначив, чи можна відшкодовувати суми ПДВ, сплачені авансом у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг за розрахунку суми бюджетного відшкодування. Йдеться про листи ДФС від 15.05.2017 № 1568/4/99-99-12-02-01-13 та від 05.07.2017 № 2203/4/99-99-12-02-01-13.

Як повідомив Мінфін, податкові зобов’язання та податковий кредит з ПДВ визначають за «першою подією» і це відповідає міжнародній практиці. А саме, практиці застосування ПДВ в європейських державах і положенням Директиви Ради 2006/112/ЄС від 28.11.2006 про спільну систему ПДВ.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Тобто Мінфін не бачить перепон для відшкодування сум ПДВ, сплачених авансом у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг. Адже з 01.07.2015 діє новий порядок адміністрування ПДВ — система електронного адміністрування податку на додану вартість (СЕА ПДВ).

СЕА ПДВ створена для своєчасного та повного контролю за повнотою сплати ПДВ, ліквідації «податкових ям» і податкових мінімізаторів. Ця система забезпечує відповідність сум нарахованого та сплаченого ПДВ, позаяк суми ПДВ забезпечені грошовими коштами. Щоб запобігти неправомірному відшкодуванню ПДВ, пункт 200.4 Податкового кодексу України (ПК) доповнили умовою, за якою бюджетному відшкодуванню підлягає сума податку, що не перевищує суми, обчисленої відповідно до пункту 200-1.3 ПК на момент отримання органом контролю податкової декларації.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл