Головбух

Читайте в свіжому номері журналу «Головбух»

  • 27 листопада 2017
  • 14

№ 44 (1051) 24.11.2017 «Головбуха» опубліковано. Ознайомтеся з його матеріалами

Слово редактора

Огляд змін

ПДВ

Досконалості немає меж. От і блокувальні критерії податкових накладних знову «покращили». Ввели новий критерій, підкоригували наявний... З’ясуємо, яка може бути від цього користь платникам

Після подання уточнюючого розрахунку в ІКП утворилася переплата з ПДВ. Її вистачило для погашення податкових зобов’язань з податку за поточний звітний період. Однак у Казначействі суму задекларованого до сплати ПДВ обліковують як несплачену. Що робити платникові?

Агрофірма у 2015 році розрахувалася за придбані засоби захисту рослин та посівні матеріали переказним векселем. Потім отримувач векселя передав його іншій юрособі, яка пред’явила агрофірмі вексель до оплати. Вексель оплатили зі спецрахунку ПДВ. Податківці стверджують, що це порушення — нецільове використання коштів. Чи насправді так?

Рентна плата

Підприємство (орендар) виробляє лікарську сировину, для чого використовує воду з крана. Приміщення орендує у ФОП (орендодавець), якому відшкодовує комунальні витрати, в т. ч. за воду, за показниками вимірювальних приладів. Чи має орендар сплачувати рентну плату за спецвикористання води?

Запаси

Не всі розбіжності між обліковими даними та фактичними залишками запасів свідчать про крадіжку або недбалість відповідальних осіб. Різниці можуть виникати внаслідок природного убутку запасів. Нагадаємо, що таке природний убуток, де знайти норми природного убутку і як його обліковують.

Податкова звітність

Підприємство отримало повідомлення ДФС про те, що не пізніше 15.11.2017 має стати на облік в одному з трьох офісів великих платників податків. Цю вимогу проігнорували і залишилися на обліку в податковому органі за місцезнаходженням. Як уникнути негативних наслідків?

Організація діяльності

Фізособа-засновник планує вийти зі складу учасників ТОВ. Сума виплати перевищить величину його внеску до статутного капіталу. Повертатимуть усе грошовими коштами, основними засобами та іншими матеріальними цінностями. З’ясуємо, якими будуть наслідки для ТОВ

Відпускні

Як правило, працівник приносить довідку-виклик двічі на рік. Як бути, якщо працівник подає довідку втретє, вчетверте й більше?

Відпустки

Ще в листопаді більшість підприємств починає складати графік відпусток, аби встигнути його затвердити не пізніше 5 січня. Звісно, можна накидати приблизний графік, лише щоб інспектори з праці не займали. Але ліпше зробити графік відпусток дієвим документом

Запитання — відповідь

Довідкова інформація

Остання сторінка

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги