Головбух

Неповний робочий час і ненормований графік — поняття сумісні

  • 27 листопада 2017
  • 543

Лист Мінсоцполітики від 10.10.2017 № 2536/0/101-17/284

Ненормований робочий день застосовують насамперед для осіб, працю яких неможливо точно облікувати в часі. У разі роботи з неповним робочим днем його тривалість чітко визначено (певна кількість годин на день). Тому ненормований робочий день не рекомендують встановлювати працівникам, зайнятим на роботі з неповним робочим днем. Про це йдеться в пункті 2 Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінсоцполітики від 10.10.1997 № 7 (далі — Рекомендації № 7).

Норми робочого часу 2018

За роз’ясненням Мінсоцполітики, позаяк Рекомендації № 7 не зареєстровані у Мін’юсті, а тому не є нормативно-правовим актом, вони мають рекомендаційно-інформаційний характер. Тобто чинне законодавство на сьогодні не містить заборони застосовувати ненормований робочий день для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем.

Підприємство у колективному договорі на власний розсуд визначає перелік професій і посад, на яких можна застосовувати ненормований робочий день. А також встановлює тривалість щорічної додаткової відпустки за ненормований робочий день. Тому якщо у зв’язку зі специфікою роботи працівник із неповним робочим днем періодично виконує основну роботу поза межами робочого часу, йому можна встановити ненормований робочий день і, відповідно, надавати щорічну додаткову відпустку на умовах, визначених у колективному договорі.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги