text
Головбух

Чи треба платити податок за неоформлену земельну ділянкиу

  • 23 листопада 2017
  • 333

Лист ДФС від 17.11.2017 № 2664/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Земельний податок сплачують власники земельних ділянок і постійні землекористувачі (пп. 14.1.72 Податкового кодексу України; ПК). За орендовані земельні ділянки комунальної/державної власності, справляють орендну плату.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

У разі переходу права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини) разом із прибудинковою територію, сплачують із дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку (п. 287.6 ПК).

ДФС наголосила, що на сьогодні наявна судова практика стягнення на користь органів місцевого самоврядування плати за використання безпідставно набутих земельних ділянок. Суб’єкти, які використовують безпідставно набуті земельні ділянки, мусять компенсувати майнову шкоду у формі неотриманої орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (ст. 166, 1167 Цивільного кодексу України). Саме такі висновки містять постанови Судової палати у господарських справах Верховного Суду України від 28.01.2015 та від 30.11.2016.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл