text
Головбух

НБУ посилив контроль за операціями з приймання готівки для подальшого переказу

  • 22 листопада 2017
  • 152

Постанова Правління НБУ від 17.11.2017 № 116, Постанова Правління НБУ від 17.11.2017 № 117

Нацбанк посилив контроль за операціями небанківських фінансових установ і комерційних агентів банків із приймання готівки у гривні для подальшого її переказу.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Так, небанківські фінансові установи та комерційні агенти банків відтепер будуть зобов’язані відкрити в якомусь банку окремий рахунок/рахунки та забезпечити зарахування на нього готівки у гривні, прийнятої для подальшого її переказу.

З позиції регулятора, такий крок дасть змогу забезпечити прозорість таких операцій і уникнути ризиків використання прийнятої готівки в тіньових схемах. Нацбанк також наголосив, що положення цього документа узгоджуються з положеннями Директиви (ЄС) 2015/2366 у частині зберігання коштів, отриманих від користувачів платіжних послуг, на окремих рахунках у банках.

Щоб забезпечити відображення у бухгалтерському обліку операцій, що здійснюють комерційні агенти банків в Україні, з приймання коштів для подальшого їх переказу за призначенням, НБУ вніс зміни до плану рахунків бухгалтерського обліку банків України та Інструкції про застосування плану рахунків бухгалтерського обліку банків України.

Постанови № 116 і № 117 набули чинності 22.11.2017.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл