text
Головбух

Покупець за умовами договору вносить грошову заставу: чи нараховувати ПДВ

  • 22 листопада 2017
  • 78

Лист ДФС від 16.11.2017 № 2642/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Податківці пояснили, як оподатковувати грошову заставу як забезпечення від несплати за фактичні нарахування або інші безспірні рахунки. Умови договору дозволяють постачальникові зарахувати грошову заставу у рахунок погашення заборгованості за несплати рахунків у встановлену дату оплати. Якщо договір розривають, невикористану частину грошової застави повертають покупцеві.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Постачальник мусить визначити податкові зобов’язання, скласти податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) на дату, коли отримає від покупця кошти, що є оплатою вартості послуг, які постачальник надаватиме в майбутньому.

Кошти, отримані постачальником як грошова застава для забезпечення від несплати за надані послуги, не призводять до ПДВ-наслідків постачальника. На дату зарахування таких коштів у рахунок оплати вартості послуг постачальник має визначити податкові зобов’язання з ПДВ (за умови, що таке зарахування є першою подією) та скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл