Головбух

Уточнено порядок переведення платника з одного органу ДФС до іншого

  • 21 листопада 2017
  • 291

Наказ Мінфіну від 06.10.2017 № 839

Внесено Зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588.

Зокрема, уточнено повноваження територіальних органів ДФС в областях, місті Києві, Центральному офісі великих платників податків ДФС та ДПІ/ОДПІ щодо реалізації процедур обліку платників відповідно до функцій, визначених ПК.

Передбачено, що ДПІ здійснюють ті процедури обліку платників податків, які не передбачають одночасного виконання або завершення яких можливе без виконання інших процедур або функцій, що належать до повноважень територіальних органів ДФС обласного рівня.

Окремо визначено, що за основним місцем обліку відокремлений підрозділ іноземної компанії, організації, відомості щодо якого включено або підлягають включенню до ЄДР, беруть на облік на підставі відомостей із ЄДР.

За основним місцем обліку інший відокремлений підрозділ іноземної компанії, організації, в т. ч. постійне представництво нерезидента, відомості щодо якого не включають і не підлягають включенню до ЄДР, беруть на облік після належної акредитації (реєстрації, легалізації) такого підрозділу на території України згідно із законом.

Визначено особливості заповнення повідомлення за формою № 20-ОПП, коли подають інформацію про відокремлені підрозділи юридичної особи з місцезнаходженням за межами України. Таке повідомлення юридична особа протягом 10 робочих днів після створення, реєстрації відповідного підрозділу подає у паперовому вигляді до органу контролю за основним місцем обліку юридичної особи.

При цьому розділ 3 повідомлення за формою № 20-ОПП заповнюють так:

  • у графі 6 зазначають код країни місцезнаходження підрозділу,
  • у графі 8 — повне місцезнаходження у країні за межами України,
  • графу 7 не заповнюють.

Зазнала уточнень і процедура реєстрації в разі переведення платника податків на обслуговування з одного органу контролю до іншого (взяття на облік/зняття з обліку).

Відтак знимають з обліку (за основним місцем обліку) за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) автоматично одночасно із взяттям на облік (за основним місцем обліку) за новим місцезнаходженням (місцем проживання).

Крім цього, вилучено положення стосовно призначення та проведення перевірок, врегулювання податкових зобов’язань або податкового боргу й особливостей обліку в органах контролю великих платників податків.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги