text
Головбух

Колишній єдиноподатник повертає аванс: чи можна зменшити податкові зобов’язання

  • 21 листопада 2017
  • 49

Лист ГУ ДФС у Чернігівській області від 06.11.2017 № 2517/ІПК/25-01-12-02-06

Доходом юрособи-єдиноподатника є будь-який дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду у грошовій (готівковій та/або безготівковий); матеріальній або нематеріальній формі.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Перелік доходів, яких не враховують до доходу єдиноподатника, визначає пункт 292.11 Податкового кодексу України (ПК). Серед них, зокрема, суми коштів (аванс, попередня оплата),  що їх єдиноподатник повертає покупцеві товару (робіт, послуг), якщо це є наслідком повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів.

Якщо обов’язок повернути кошти виник після переходу юрособи на загальну систему оподаткування,  норми  пункту 292.11 ПК на таку юрособу  не поширюються.

Тому, якщо юрособа повертає попередню оплати, отриману в період перебування на спрощеній системі, вона не може зменшити задеклароване податкове зобов’язання з єдиного податку. Окрім того, фінрезультат до оподаткування за такою операцією не коригують, позаяк ПК не передбачає формування різниць у такій ситуації.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!