text
Головбух

Податкова накладна за другою подією: чи буде податковий кредит у покупця

  • 21 листопада 2017
  • 81

Лист ДФС від 10.11.2017 № 2582/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Дату виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг визначають за правилом першої події (відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше):

  • дата зарахування коштів від покупця як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню;
  • дата відвантаження товарів, а для послуг — дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

На дату виникнення податкових зобов’язань платник податку мусить скласти податкову накладну і зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Податкову накладну складають на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата.

Податкова накладна, складена і зареєстрована в ЄРПН постачальником — платником ПДВ, є для покупця товарів/послуг підставою для формування податкового кредиту.

Отож, підставою для формування податкового кредиту є податкова накладна, складена з дотриманням норм Податкового кодексу України (ПК) і зареєстрована в ЄРПН. Таку податкову накладну слід складати на дату виникнення податкових зобов’язань. Податкова накладна, складена на іншу дату, ніж дата виникнення податкових зобов’язань, є такою, що складена з порушенням норм ПК. Тому покупець не може сформувати за нею податковий кредит.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл