Головбух

Кредит-нота від постачальника-нерезидента: ПДВ-наслідки

  • 20 листопада 2017
  • 591

Лист ДФС від 15.11.2017 № 2618/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

ДФС розглянула запит щодо ПДВ в разі отримання покупцем-резидентом кредит-ноти у вигляді винагороди у грошовій формі від постачальника-нерезидента і кредит-ноти, яка зменшує суму зобов’язання покупця-резидента перед постачальником-нерезидентом за поставлений товар.

Як пояснили податківці, коли продавець виплачує покупцеві винагороду (бонус) у грошовій формі за систематичність закупок, об’єктом оподаткування ПДВ є маркетингові послуги, які надає покупець. Відповідно, винагорода у грошовій формі (бонуси), своєю чергою, є компенсацією вартості таких послуг. Тому в покупця-резидента під час отримання від продавця-нерезидента винагороди (бонуса) у грошовій формі за систематичність закупок виникають податкові зобов’язання з ПДВ на суму отриманої винагороди (бонуса). Базою оподаткування є сума отриманої винагороди (сума бонусів).

А от отримання кредит-ноти, яка зменшує суму зобов’язання покупця за поставлений (раніше ввезений на митну територію України) товар, не зменшує митної вартості ввезених товарів, тому податкових наслідків з ПДВ не виникає. Це пояснюється тим, що під час ввезення товарів податкові зобов’язання з ПДВ формують на дату подання митної декларації для митного оформлення.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл