text
Головбух

Кредит-нота від постачальника-нерезидента: ПДВ-наслідки

  • 20 листопада 2017
  • 499

Лист ДФС від 15.11.2017 № 2618/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

ДФС розглянула запит щодо ПДВ в разі отримання покупцем-резидентом кредит-ноти у вигляді винагороди у грошовій формі від постачальника-нерезидента і кредит-ноти, яка зменшує суму зобов’язання покупця-резидента перед постачальником-нерезидентом за поставлений товар.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Як пояснили податківці, коли продавець виплачує покупцеві винагороду (бонус) у грошовій формі за систематичність закупок, об’єктом оподаткування ПДВ є маркетингові послуги, які надає покупець. Відповідно, винагорода у грошовій формі (бонуси), своєю чергою, є компенсацією вартості таких послуг. Тому в покупця-резидента під час отримання від продавця-нерезидента винагороди (бонуса) у грошовій формі за систематичність закупок виникають податкові зобов’язання з ПДВ на суму отриманої винагороди (бонуса). Базою оподаткування є сума отриманої винагороди (сума бонусів).

А от отримання кредит-ноти, яка зменшує суму зобов’язання покупця за поставлений (раніше ввезений на митну територію України) товар, не зменшує митної вартості ввезених товарів, тому податкових наслідків з ПДВ не виникає. Це пояснюється тим, що під час ввезення товарів податкові зобов’язання з ПДВ формують на дату подання митної декларації для митного оформлення.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл