text
Головбух

Відступлення права вимоги: ПДВ-наслідки

  • 14 листопада 2017
  • 330

Лист ГУ ДФС у Херсонській області від 03.11.2017 № 2504/ІПК/21-22-12-01

Інша особа може замінити кредитора у зобов’язанні, якщо він передасть їй свої права за правочином (відступить право вимоги).

Правочин щодо заміни кредитора у зобов’язанні вчиняють у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов’язання, право вимоги за яким передають новому кредиторові (ст. 513 Цивільного кодексу України; ЦК).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

До нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов’язанні в обсягах і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо іншого не встановлює договір або закон (ст. 514 ЦК).

Операція з відступлення права вимоги, переведення боргу, торгівлі за грошові кошти чи цінні папери борговими зобов’язаннями (вимогами) не є об’єктом оподаткування ПДВ (пп. 196.1.5 Податкового кодексу України). Відступлення права вимоги не спричиняє податкових наслідків із ПДВ у першого кредитора.

Своєю чергою, новий кредитор не має права нараховувати податкові зобов’язання, складати і здійснювати реєстрацію в ЄРПН податкових накладних. А боржник — платник ПДВ не зможе визнати податковий кредит за такою операцією.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!