text
Головбух

Постійне представництво нерезидента не може підрахувати витрати: як визначити оподатковуваний прибуток

  • 13 листопада 2017
  • 141

Лист ДФС від 06.11.2017 № 2518/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи із джерелом походження з України або виконують агентські (представницькі) та інші функції стосовно таких нерезидентів чи їх засновників, є платниками податку на прибуток.

Таке постійне представництво прирівнюється до платника податку, який провадить свою діяльність незалежно від такого нерезидента. Суми прибутків таких нерезидентів оподатковують у загальному порядку.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Якщо постійне представництво не може визначити суму прибутку, отриманого з джерелом його походження з України, шляхом прямого підрахунку, воно може визначати оподатковуваний прибуток як різницю між доходом і витратами, визначеними шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7. Така ситуація може виникати, коли нерезидент поніс витрати, пов’язані з діяльністю представництва, як в Україні, так і за її межами. У такому разі представництво подає до органу контролю, в якому перебуває на обліку, Розрахунок податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7. Одночасно з Розрахунком постійне представництво подає відповідну фінансову звітність.

За виплати постійним представництвом нерезидента доходу (прибутку) на користь такого нерезидента податок на репатріацію не стягують, якщо такий дохід/прибуток вже оподатковували податком на прибуток (у т. ч. за визначення оподатковуваного прибутку шляхом застосування коефіцієнта 0,7).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!