Головбух

Постійне представництво нерезидента не може підрахувати витрати: як визначити оподатковуваний прибуток

  • 13 листопада 2017
  • 196

Лист ДФС від 06.11.2017 № 2518/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи із джерелом походження з України або виконують агентські (представницькі) та інші функції стосовно таких нерезидентів чи їх засновників, є платниками податку на прибуток.

Таке постійне представництво прирівнюється до платника податку, який провадить свою діяльність незалежно від такого нерезидента. Суми прибутків таких нерезидентів оподатковують у загальному порядку.

Якщо постійне представництво не може визначити суму прибутку, отриманого з джерелом його походження з України, шляхом прямого підрахунку, воно може визначати оподатковуваний прибуток як різницю між доходом і витратами, визначеними шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7. Така ситуація може виникати, коли нерезидент поніс витрати, пов’язані з діяльністю представництва, як в Україні, так і за її межами. У такому разі представництво подає до органу контролю, в якому перебуває на обліку, Розрахунок податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7. Одночасно з Розрахунком постійне представництво подає відповідну фінансову звітність.

За виплати постійним представництвом нерезидента доходу (прибутку) на користь такого нерезидента податок на репатріацію не стягують, якщо такий дохід/прибуток вже оподатковували податком на прибуток (у т. ч. за визначення оподатковуваного прибутку шляхом застосування коефіцієнта 0,7).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги