text
Головбух

Чи може благодійний фонд здійснювати підприємницьку діяльність

  • 31 жовтня 2017
  • 113

Лист ДФС від 30.10.2017 № 2430/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Неприбуткова організація, яка провадить господарську діяльність на комерційній основі, займається підприємницькою діяльністю. Тоді до неї застосовують положення Господарського кодексу України та інших законів, які регулюють підприємництво. Така організація не підпадає під визначення неприбуткової організації і підлягає вилученню з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Благодійні організації мають право здійснювати господарську діяльність без мети одержання прибутку, що сприяє досягненню їх статутних цілей (п. 4 ст. 13 розд. III Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 05.07.2012 № 5073-VI).

Якщо благодійний фонд провадить діяльність, результатом якої є отримання прибутку, тобто здійснює діяльність на комерційній основі, таку діяльність класифікують як підприємництво, і вона не відповідає сутності поняття некомерційної діяльності неприбуткових установ.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл