text
Головбух

Як оподаткувати інвестиційний дохід екс-учасника підприємства

  • 30 жовтня 2017
  • 68

Лист ДФС від 24.10.2017 № 2363/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Дохід, що фізична особа отримала в результаті виходу з числа засновників підприємства, включають до її загального (місячного) оподатковуваного доходу як інвестиційний прибуток. Це стосується і членів колективних сільськогосподарських підприємств.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Інвестиційний дохід визначають як позитивну різницю між доходом від продажу окремого інвестиційного активу і витратами на його придбання, що підтверджені документально.

При цьому до продажу прирівнюють повернення особі коштів або майна, що вона внесла до статутного капіталу підприємства, а придбанням вважають операції з їх внесення до статутного капіталу.

► Чи може ТОВ зменшити статутний капітал, який повністю було сформовано

Звітним періодом для справляння ПДФО з інвестиційного прибутку є календарний рік. У разі виникнення такого прибутку за результатами звітного року платник подає річну податкову декларацію, у якій показує загальний фінансовий результат, і самостійно сплачує ПДФО (18%) та військовий збір (1,5%). ЄСВ не нараховують.

Водночас податковим агентом для фізичної особи, що вийшла із числа засновників (учасників) колективного підприємства, є підприємство — юридична особа.

Податковий агент у формі № 1ДФ відображає суму інвестиційного доходу фізичної особи, але без утримання ПДФО та військового збору.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл