text
Головбух

ПДВ у разі гарантійного ремонту з використанням матеріалів, безоплатно отриманих від нерезидента

  • 27 жовтня 2017
  • 40

Лист ДФС від 23.10.2017 № 2336/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

ДФС розглянула запитання, чи мусить платник нараховувати технічні податкові зобов’язання з ПДВ, якщо використовує безоплатно отримані від нерезидента матеріали для гарантійного ремонту і не у господарській діяльності.

Податківці пояснили,  що платник нараховує технічні податкові зобов’язання з ПДВ на підставі пункту 198.5 Податкового кодексу України (ПК), якщо призначає придбані/споруджені товари/послуги, необоротні активи для використання (починає використовувати) в неоподатковуваних операціях або не у господарській діяльності.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Безоплатна передача товарів, попередньо імпортованих платником, є об’єктом оподаткування ПДВ. Базу оподаткування ПДВ за такою операцією визначають виходячи з контрактної вартості імпортованих товарів. Технічні податкові зобов’язання з ПДВ у такій ситуації не нараховують.

Якщо платник використовує імпортовані товари, не у господарській діяльності, він мусить нараховувати технічні податкові зобов’язання з ПДВ.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл