Головбух

Як Мінфін надаватиме узагальнюючі податкові консультації

  • 27 жовтня 2017
  • 71

Наказ Мінфіну від 27.09.2017 № 811

Затверджено Порядок надання узагальнюючих податкових консультацій (далі — Порядок).

Наказ передбачає, що ДФС України щокварталу, не пізніше 5-го числа місяця, що настає за кожним календарним кварталом, надаватиме Мінфіну узагальнену інформацію про результати практичного застосування законодавства з питань оподаткування і сплати єдиного внеску разом із пропозиціями щодо необхідності надати узагальнюючі податкові консультації.

► Складання  фінансової звітності: кому які  форми заповнювати

Порядок встановлює процедуру, за якою Мінфін має надавати узагальнюючі податкові консультації.

Узагальнюючі податкові консультації надають:

  • за результатами періодичного узагальнення індивідуальних податкових консультацій, наданих органами контролю платникам податків;
  • у разі наявності обставин, що свідчать про неоднозначність окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи контролю.

У разі скасування судом наказу Мінфіну про затвердження узагальнюючої податкової консультації надають нову податкову консультацію з урахуванням висновків суду.

Узагальнюючі податкові консультації Мінфін затверджує наказом і оприлюднює на офіційному веб-сайті протягом п’яти календарних днів з дня їх надання.

Узагальнююча податкова консультація не є нормативно-правовим актом

Узагальнююча податкова консультація є чинною до моменту визнання наказу Мінфіну про її затвердження таким, що втратив чинність, або скасування судом такого наказу Мінфіну.

Не можна притягнути до відповідальності, в т. ч. фінансової (штрафні санкції та/або пеня), платника податків (податкового агента та/або його посадову особу), що діяв відповідно до узагальнюючої податкової консультації, за діяння, що містять ознаки податкового правопорушення, зокрема на підставі того, що згодом таку податкову консультацію змінили або скасували.

Протягом 30 календарних днів з дня набрання законної сили рішенням суду про скасування наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації Мінфін на підставі висновків суду публікує нову узагальнюючу податкову консультацію.

Наказ набирає чинності з дня його опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл