text
Головбух

Чи може підприємство-правонаступник врахувати податкові збитки реорганізованого підприємства

  • 26 жовтня 2017
  • 24

Лист ДФС від 23.10.2017 № 2339/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Юрособа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення). Майно, права та обов’язки реорганізованої особи переходять до правонаступників.

За передавальним балансом правонаступникові передають усі зобов’язання юрособи, що припиняється, стосовно всіх її кредиторів і боржників, у т. ч. зобов’язання, за які сперечаються сторони.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Якщо підприємство внаслідок придбання його чистих активів іншим підприємством (покупцем) ліквідується, то починаючи з дати придбання покупець відображає в балансі активи та зобов’язання придбаного підприємства і будь-який гудвіл, що виникає в результаті придбання (п. 5 П(С)БО19 «Об’єднання підприємств»).

Від’ємне значення об’єкта оподаткування у податковому обліку формують окремо — воно не бере участі у бухобліку за передачі активів і зобов’язань до новоствореного підприємства.

Податковий кодекс України не зобов’язує підприємство-правонаступника формувати зменшувальну різницю на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування платника податку, який припиняється.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл