text
Головбух

Нерезидент — засновник українського товариства передає активи до трасту: що з пов’язаністю осіб

  • 26 жовтня 2017
  • 47

Лист ДФС від 23.10.2017 № 2337/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Щоб оптимізувати власну господарську діяльність, юрособа-нерезидент створила траст для керування українськими товариствами. Активи нерезидента потрапили під контроль трастового керуючого на користь бенефіціара. Створення трасту врегульовано статтею 2 Гаазької конвенції про право, що застосовується до трастів та їх визнання 1985 року.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Чи є за таких обставин пов’язаними особами нерезидент і українські товариства?

Як пояснила ДФС, якщо юрособа-нерезидент володіє 100% корпоративних прав у товаристві — резиденті України, такі резидент і нерезидент для цілей оподаткування є пов’язаними між собою особами. Адже юросіб визнають пов’язаними, якщо одна й та сама юрособа безпосередньо та/або опосередковано володіє корпоративними правами у кожній такій юрособі у розмірі 20% і більше.

Співпраця з нерезидентом за ЦПД: особливості оподаткування

Такий висновок податківці зробили з огляду на те, що Україна не приєдналася до Гаазької конвенції про право, що застосовується до трастів та їх визнання 1985 року.

Окрім того, за статтею 5 Податкового кодексу України (ПК), якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам і положенням ПК, для податкових відносин застосовують ПК.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл