text
Головбух

Добові на закордонне відрядження у гривні: повертаємо курсові різниці до каси підприємства

  • 26 жовтня 2017
  • 744

Лист ДФС від 19.10.2017 № 2301/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

До оподатковуваного доходу не включають витрати на відрядження за кордон, зокрема добові у сумі, що не перевищує 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим НБУ.

Суму добових визначають у разі відрядження:

  • до безвізових країн — згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документами;
  • до країн, в’їзд на територію яких потребує наявності візи, — згідно з наказом про відрядження за наявності документальних доказів перебування особи у відрядженні. Такими доказами є позначки прикордонних служб про перетин кордону, проїзні документи, рахунки на проживання та/або будь-яких інші документи, що підтверджують фактичне перебування особи у відрядженні.

За відсутності підтвердних документів суму добових включають до оподатковуваного доходу відрядженої особи.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Відряджена особа мусить подати звіт про використання підзвітних коштів до закінчення п’ятого банківського дня, що настає за днем завершення відрядження. За наявності надміру витрачених коштів відряджена особа повертає їх до каси або перераховує на рахунок підприємства, до або під час подання цього звіту.

Розрахунки в іноземній валюті за зовнішньоекономічними договорами під час закордонного відрядження

Якщо добові для відрядження за кордон виплатили у гривні і внаслідок коливання обмінного курсу валют збільшується сума таких добових, різницю між виданими добовими та добовими, розрахованими з урахуванням цих коливань, вважають надміру витраченими коштами. Відповідно, працівник мусить повернути ці кошти до каси або на рахунок підприємства. Якщо він не зробить цього у встановлені строки, такі кошти включають до загального оподатковуваного доходу працівника.

Надміру витрачені кошти оподатковують ПДФО з урахуванням натурального коефіцієнта. Для військового збору натуральний коефіцієнт не застосовують.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл