Головбух

За звільненою від ПДВ операцією нарахували зобов’язання: як виправити помилку

  • 19 жовтня 2017
  • 90

Особисті немайнові та майнові (цивільні) відносини регулює Цивільний кодекс України (ЦК).

Зокрема, в разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися під час укладення договору, договір можна змінити або розірвати за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов’язання. Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах (ст. 655 ЦК).

Зміна ставки ПДВ або запровадження/скасування пільгового режиму оподаткування є істотними обставинами для зміни умов договору.

Тому, якщо платник податку під час постачання товарів/послуг, операції з постачання яких звільнені від оподаткування ПДВ, нараховував ПДВ за ставкою 20%, то для виправлення допущеної помилки потрібно відкоригувати податкові зобов’язання з ПДВ за допомогою розрахунку коригування.

У такому випадку постачальник товарів/послуг має скласти розрахунок до податкової накладної, в якому зазначити зі знаком «–» обсяг операції, до якої застосовув ставку 20%. Розрахунок коригування реєструє в Єдиному реєстрі податкових накладних отримувач товарів/послуг.

Одночасно постачальник складає нову податкову накладну на операцію, звільнену від оподаткування ПДВ, і зазначає в ній дату складання, що відповідає даті першої події за такою операцією.

Лист ДФС від 11.10.2017 № 2216/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл