Що змінилося в порядку надіслання податкових повідомлень-рішень

12 жовтня 2017 111

Податківці нагадали про зміни у порядку надіслання податкових повідомлень-рішень платникам податків, унесені наказом Мінфіну від 21.07.2017 № 658 (діє з 20.09.2017).

1. Документ підписує керівник органу державної фіскальної служби (його заступник або уповноважена особа) — за наслідками податкового контролю, керівник органу державної фіскальної служби (особа, що виконує його обов’язки) — за наслідками перевірок, які здійснюють відповідно до митного законодавства.

2. Передбачена законодавча можливість складати і надсилати податкові ня-рішення в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу й електронного цифрового підпису. Проте фактично виконати цю норму зможуть після внесення змін до відповідного програмного забезпечення та впровадження електронного кабінету платника.

3. Усі форми податкових повідомлень-рішень викладено у новій редакції у зв’язку із вдосконаленням їх структури та заміною в них приміток щодо вручення, оскарження, наслідків невиконання податкових повідомлень-рішень, нарахування пені тощо.

4. Податкові повідомлення-рішення форми «Н» (додаток 13) та «ПН» (додаток 14) доповнили новими нормами.

Зокрема, форму «ПН» доповнено відповідними рядками щодо попередження про необхідність складати та реєструвати в ЄРПН податкову накладну/розрахунок коригування до неї, у випадках, визначених Податковим кодексом України (ПК), та застосування передбачених пунктом 120-1.2 ПК штрафних санкцій.

5. Податкове повідомлення-рішення форми «Р» (додаток 2) доповнили графою щодо нарахування за наслідками перевірок сум пені відповідно до ПК (крім пені, передбаченої статтею 129 ПК). Крім того, уточнили випадки, коли за наслідками перевірок надсилають таке податкове повідомлення.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Починаючи з 20.09.2017 податкові повідомлення-рішення мають складати і надсилати (вручати) платникам податків за оновленими формами.

Причому до моменту, коли зміни внесуть до програмного забезпечення в частині оновлення форм податкових повідомлень-рішень, до IC «Податковий блок» вносять лише дані щодо їх реєстрації, визначені ними суми податкових зобов’язань і штрафних (фінансових) санкцій, а також процедуру узгодження.

Лист ДФС від 06.09.2017 № 23766/7/99-99-14-03-03-17Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль