text
Головбух

Спроба вилучити норми про податкову міліцію на сайті ВРУ через суд

  • 12 жовтня 2017
  • 5

Апеляційний суд розглянув позовні вимоги нардепа про визнання протиправною бездіяльність Апарату Верховної Ради України щодо незабезпечення оприлюднення на офіційному веб-сайті ВРУ достовірної, точної та повної інформації стосовно редакції Податкового кодексу України (ПК) станом на 01.01.2017. А саме: у зв’язку з незабезпеченням відображення змін, передбачених пунктом 134 розділу І Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 № 1797-VIII (далі — Закон № 1797), шляхом вилучення розділу XVIII-2 «Податкова міліція».

Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову на підставі того, що Апарат ВРУ не наділений повноваженнями виправляти технічні помилки чи то неузгодженості пунктів, на які є посилання у розділі II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1797 (який визначає дату набрання чинності цим Законом та містить винятки щодо набрання чинності окремими його нормами), із посиланнями на конкретні положення ПК. Розв’язати таке питання можливо лише в один спосіб — внести зміни до зазначеного Закону, що дасть змогу однозначно визначити волю законодавця в частині дати втрати чинності зазначеним розділом.

Апеляційний суд погодився з висновком суду першої інстанції з огляду на таке.

Відповідно до абзацу третього пункту 1 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1797 цей Закон набирає чинності з 01.01.2017, окрім пункту 133 розділу I (щодо виключення розділу XVIII-2).

Така редакція абзацу третього пункту 1 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1797 не дає змоги однозначно визначати волю законодавця в частині дати, з якої втрачає чинність розділ XVIII-2.

У зв’язку з наведеними обставинами, на офіційному веб-сайті ВРУ зазначений розділ ПК містить таку примітку: «(зміни щодо виключення Розділу XVIII-2 не внесені. Порядок набрання чинності зазначених змін визначено в абзаці третьому пункту 1 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 21.12.2016 р. № 1797-VIII)».

Ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 03.10.2017 у справі № 826/1209/17

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл