text
Головбух

Податкова накладна на спожиті орендарем комунальні послуги

  • 9 жовтня 2017
  • 501

Основним предметом договору оренди є розмір орендної плати за користування майном. Якщо орендар самостійно не укладає договори на споживання комунальних послуг та енергоносіїв з їх безпосередніми постачальниками, а відшкодовує (компенсує) орендодавцеві витрати на їх оплату, то в договорі оренди визначають порядок розрахунку вартості спожитих орендарем комунальних послуг та їх оплати (відшкодування).

Якщо орендодавцем є небюджетна установа, кошти, отримані від орендаря як відшкодування будь-яких витрат, передбачених договором оренди, орендодавець зараховує до бази оподаткування. Такі кошти оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку — оскільки є складовою операцій з постачання послуг під час надання в оренду рухомого/нерухомого майна.

Тому на дату виникнення податкових зобов’язань за правилом «першої події» платник ПДВ мусить скласти податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Лист ДФС від 29.09.2017 № 2085/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах