Переважне право орендаря на поновлення договору вважають порушеним

9 жовтня 2017 4

Законодавець у статті 777 Цивільного кодексу України закріпив переважне право наймача, який належно виконує свої обов’язки за договором, укладати договір на новий строк і передбачив певну процедуру реалізації цього права.

Тобто права наймача, встановлені статтею 777 ЦК, за своєю правовою природою є привілеями носія таких прав, який має перевагу на укладення відповідних договорів перед третіми особами.

Якщо наймодавець виявить намір укласти новий договір найму, реалізувати переважне право попередній наймач може лише у разі, коли йому стане відомо про такий намір.

За відсутності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі з попереднім добросовісним орендарем та за відсутності попереднього повідомлення орендаря щодо наміру укласти новий договір оренди з новим орендарем, право особи на реалізацію свого переважного права, передбачене статтею 777 ЦК і статтею 33 Закону України «Про оренду землі», буде порушено, а така поведінка орендодавця стосовно попереднього орендаря буде недобросовісною.

Відсутність доказів про отримання орендодавцем листів-повідомлень від орендаря про намір поновити договір оренди землі не припиняє переважного права орендаря на поновлення такого договору. Адже закон не зобов’язує орендаря надсилати таке повідомлення з проектом додаткової угоди рекомендованим листом на адресу орендодавця чи орендодавця отримувати такий лист під розпис.

Постанова ВСУ від 06.09.2017 № 6-2539цс16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль