Головбух

Переважне право орендаря на поновлення договору вважають порушеним

  • 9 жовтня 2017
  • 15

Законодавець у статті 777 Цивільного кодексу України закріпив переважне право наймача, який належно виконує свої обов’язки за договором, укладати договір на новий строк і передбачив певну процедуру реалізації цього права.

Тобто права наймача, встановлені статтею 777 ЦК, за своєю правовою природою є привілеями носія таких прав, який має перевагу на укладення відповідних договорів перед третіми особами.

Якщо наймодавець виявить намір укласти новий договір найму, реалізувати переважне право попередній наймач може лише у разі, коли йому стане відомо про такий намір.

За відсутності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі з попереднім добросовісним орендарем та за відсутності попереднього повідомлення орендаря щодо наміру укласти новий договір оренди з новим орендарем, право особи на реалізацію свого переважного права, передбачене статтею 777 ЦК і статтею 33 Закону України «Про оренду землі», буде порушено, а така поведінка орендодавця стосовно попереднього орендаря буде недобросовісною.

Відсутність доказів про отримання орендодавцем листів-повідомлень від орендаря про намір поновити договір оренди землі не припиняє переважного права орендаря на поновлення такого договору. Адже закон не зобов’язує орендаря надсилати таке повідомлення з проектом додаткової угоди рекомендованим листом на адресу орендодавця чи орендодавця отримувати такий лист під розпис.

Постанова ВСУ від 06.09.2017 № 6-2539цс16

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл