text
Головбух

Як оподаткувати доходи нерезидента від продажу акцій резидентові

  • 6 жовтня 2017
  • 64

Резидент, який виплачує нерезидентові дохід із джерелом його походження з України, отриманий таким нерезидентом від провадження господарської діяльності, утримує податок із цього доходу у розмірі 15% його суми. Податок сплачує до бюджету під час виплати, якщо іншого не передбачають положення міжнародного договору України з країною резиденції особи, на користь якої виплачують кошти (пп. 141.4.2 Податкового кодексу України; ПК).

До доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, належить, зокрема, прибуток від операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів, деривативів або інших корпоративних прав, визначений відповідно до розділу III ПК (пп. «е» пп. 141.4.1 ПК).

Платники податку окремо визначають загальний фінансовий результат за операціями з продажу або іншого відчуження цінних паперів звітного періоду відповідно до національних або міжнародних стандартів фінансової звітності (пп. 141.2.3 ПК). Згідно з пунктом 3 П(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» прибуток — це сума, на яку доходи перевищують пов’язані з ними витрати.

Тож прибуток нерезидента за операціями з продажу резидентові України цінних паперів, емітованих нерезидентом, визначений відповідно до національних або міжнародних стандартів фінансової звітності, оподатковують відповідно до підпункту 141.4.2 ПК, якщо іншого не передбачають положення чинних міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюють виплати.

Лист ДФС від 02.10.2017 № 2091/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах