text
Головбух

Коли для повернення сум бюджетного відшкодування проводять перевірку платника

  • 5 жовтня 2017
  • 140

Платники ПДВ, які мають право на бюджетне відшкодування та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування у разі узгодження контролюючим органом заявленої суми відшкодування за результатами камеральної перевірки. Утім, у випадках, визначених пунктом 200.11 Податкового кодексу України (ПК), податківці проводять перевірки.

Зокрема, орган ДФС має право провести документальну перевірку платника, якщо розрахунок суми бюджетного відшкодування зроблено за рахунок від’ємного значення, сформованого за операціями:

  • за періоди до 01.07.2015, що не підтверджені документальними перевірками;
  • з придбання товарів/послуг за період до 01.01.2017 у платників ПДВ, що використовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 ПК.

Орган ДФС має право провести перевірку протягом 60 календарних днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, якщо податкову декларацію надали після закінчення граничного строку, — за днем її фактичного подання.

Однак якщо орган ДФС виявляє недостовірність даних у податкових деклараціях і платник не надає пояснення та їх документальних підтверджень на письмовий запит органу ДФС протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту, орган ДФС має підстави для проведення документальної позапланової перевірки (пп. 78.1.4 ПК).

Документальну позапланову перевірка проводять виключно щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від’ємного значення з ПДВ, яке становить понад 100 тис. грн (абз. 2 пп. 78.1.8 ПК).

Лист ДФС від 28.09.2017 № 2064/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл