text
Головбух

Як оподаткувати відшкодовані підприємцеві-орендодавцю витрати на оплату комунальних послуг

  • 4 жовтня 2017
  • 15

Орендар не утримує та не сплачує ПДФО і військового збору із суми доходів (орендної плати), які виплачує фізособі-підприємцеві відповідно до договору оренди, якщо підприємець надав документи, що підтверджують його статус самозайнятої особи.

Орендну плату, яку отримує від орендаря на підставі договору оренди підприємець-орендодавець на загальній системі оподаткування, включають до доходу підприємця.

Якщо орендар відшкодовує витрати на оплату спожитих комунальних послуг (опалення, електричної енергії, водопостачання, водовідведення) на підставі укладених договорів між надавачами послуг і фізособою, такі доходи не є доходами від підприємницької діяльності фізособи-підприємця. Суми відшкодування слід включити до загального оподатковуваного доходу фізособи. Тому з цих доходів податковий агент, який нараховує/виплачує дохід, мусить утримати ПДФО за ставкою 18% і військовий збір за ставкою 1,5%.

Лист ДФС від 20.09.2017 № 2003/Х/99-99-13-01-02-14/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах