text
Головбух

За розголошення конфіденційної інформації митний брокер несе відповідальність

  • 27 вересня 2017
  • 109

Митний брокер є уповноваженою особою декларанта і надає послуги з декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що їх перемішуютьчерез митний кордон України

Митний брокер є уповноваженою особою декларанта і надає послуги з декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що їх перемішуютьчерез митний кордон України. При цьому митний брокер має такі самі обов’язки, права і несе таку саму відповідальність, що й декларант.

Взаємовідносини митного брокера та особи, яку він представляє, визначають у відповідному договорі (ст. 417 Митного кодексу України, МК).

У статті 418 МК передбачено, що агент з митного оформлення — це фізична особа — резидент, що перебуває у трудових відносинах із митним брокером і безпосередньо виконує в інтересах декларанта дії, пов’язані з пред’явленням митному органу товарів, транспортних засобів комерційного призначення, а також документів, потрібних для їх митного контролю та митного оформлення.

Податківці підкреслюють, що інформацію, отриману митним брокером та його працівниками — агентами з митного оформлення від особи, яку представляє митний брокер, у процесі виконання митних формальностей, можна використовувати винятково з метою виконання цих формальностей.

За розголошення інформації, що становить комерційну таємницю або є конфіденційною, митний брокер та його працівники — агенти з митного оформлення несуть відповідальність згідно із законом (ст. 419 МК).

Лист ДФС від 23.03.2016 № 6367/6/99-99-24-02-03-15

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!