За розголошення конфіденційної інформації митний брокер несе відповідальність

27 вересня 2017 74
Митний брокер є уповноваженою особою декларанта і надає послуги з декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що їх перемішуютьчерез митний кордон України

Митний брокер є уповноваженою особою декларанта і надає послуги з декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що їх перемішуютьчерез митний кордон України. При цьому митний брокер має такі самі обов’язки, права і несе таку саму відповідальність, що й декларант.

Взаємовідносини митного брокера та особи, яку він представляє, визначають у відповідному договорі (ст. 417 Митного кодексу України, МК).

У статті 418 МК передбачено, що агент з митного оформлення — це фізична особа — резидент, що перебуває у трудових відносинах із митним брокером і безпосередньо виконує в інтересах декларанта дії, пов’язані з пред’явленням митному органу товарів, транспортних засобів комерційного призначення, а також документів, потрібних для їх митного контролю та митного оформлення.

Податківці підкреслюють, що інформацію, отриману митним брокером та його працівниками — агентами з митного оформлення від особи, яку представляє митний брокер, у процесі виконання митних формальностей, можна використовувати винятково з метою виконання цих формальностей.

За розголошення інформації, що становить комерційну таємницю або є конфіденційною, митний брокер та його працівники — агенти з митного оформлення несуть відповідальність згідно із законом (ст. 419 МК).

Лист ДФС від 23.03.2016 № 6367/6/99-99-24-02-03-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль