Розрахунок коригування, коли товар повернув неплатник ПДВ

25 вересня 2017 366
Розрахунок коригування до податкової накладної, яку не видають покупцеві, реєструє постачальник

Якщо після постачання товарів/послуг відбувається будь-яка зміна їх вартості, у т. ч. перегляд цін, а товари/послуги повертають особі, яка їх надала, або постачальник повертає суму попередньої оплати товарів/послуг, потрібно коригувати суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника й отримувача. Підставою для цього є розрахунок коригування до податкової накладної, що складають і реєструють у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Платник ПДВ — постачальник у разі зміни вартості товарів/послуг, наданих неплатникам ПДВ на дату такого постачання, може зменшити податкові зобов’язання, лише якщо раніше поставлені товари повернули у власність постачальника, а той надав отримувачеві повну грошову компенсацію їх вартості (п. 192.2 Податкового кодексуУкраїни; ПК).

Розрахунок коригування до податкової накладної, яку не видають покупцеві, реєструє постачальник.

У розрахунку коригування зазначають дату і номер податкової накладної, до якої вносять зміни. У клітинках для номера податкової накладної, яких не заповнюють, не проставляють нулів, прочеркіа та інших знаків чи символів.

У верхній лівій частині такого розрахунку коригування у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» ставлять позначку «×»ізазначають тип причини 02 — «Складена на постачання неплатнику податку».

У графі «Отримувач (покупець)» записують «Неплатник», а в рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляють умовний ІПН «100000000000».

Розділи А та Б розрахунку коригування заповнюють у порядку, визначеному для складання податкових накладних.

Лист ДФС від 12.09.2017 № 1906/6/99-99-15-03-02-15/ІПКПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль