Головбух

Як розрахувати декретні для місяців, які містять 31 календарний день

  • 25 вересня 2017
  • 574

Середня зарплата в розрахунку на місяць не має перевищувати подвійного розміру мінімальної зарплати та бути меншою за розмір мінімальної зарплати

Якщо протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, застрахована особа має страховий стаж менше ніж шість місяців, середню зарплату для розрахунку допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами визначають на підставі нарахованої зарплати, з якої сплачували страхові внески. Середня зарплата в розрахунку на місяць не має перевищувати подвійного розміру мінімальної зарплати та бути меншою за розмір мінімальної зарплати, встановлений законом у місяці, коли настав страховий випадок.

Такі обмеження для обчислення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами у розрахунку на місяць стосуються і тих місяців, які містять 31 календарний день.

Тож якщо в повних місяцях періоду відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість яких становить 31 календарний день, розрахована сума виплати перевищує подвійний розмір мінімальної зарплати, встановленої в останньому місяці розрахункового періоду, суму допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами в цих місяцях обмежують зазначеною величиною. Відповідно, зменшується загальна сума страхових виплат.

Такий порядок застосовують і для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, коли працівник перебував на лікарняному весь місяць за різними страховими випадками.

Лист Мінсоцполітики від 18.05.2017 № 254/0/86-17/273

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл