Які основні засоби і як амортизують приватні підприємці

21 вересня 2017 403
Не амортизують такі основні засоби подвійного призначення: земельні ділянки; об’єкти житлової нерухомості; легкові й вантажні автомобілі.

Підприємці на загальній системі мають право (за власним бажанням) включати до складу витрат амортизаційні відрахування з вартості придбаних після 01.01.2017 основних засобів і нематеріальних активів або самостійно виготовлених основних засобів.

Не амортизують такі основні засоби подвійного призначення: земельні ділянки; об’єкти житлової нерухомості; легкові й вантажні автомобілі.

Амортизацію основних засобів і нематеріальних активів підприємці обчислюють за прямолінійним методом нарахування амортизації А саме, річну суму амортизації визначають діленням первісної вартості об’єкта основних засобів і нематеріальних активів, яку амортизують, на строк корисного використання об’єкта основних засобів і нематеріальних активів.

Мінімально допустимі строки корисного використання (експлуатації) об’єктів основних засобів і нематеріальних активів визначені у підпункті 177.4.9 Податкового кодексу України.

Підприємець має право (за власним бажанням) обліковувати амортизаційні відрахування відповідно до П(С)БО 7 «Основні засоби».

За нормами пункту 29 П(С)БО 7 амортизацію нараховують щомісячно, тому підприємець має право щомісяця нараховувати амортизацію основних фондів і нематеріальних активів, що він безпосередньо використовує у господарській діяльності з метою отримання доходу. Місячну суму амортизації в разі застосування прямолінійного методу визначають діленням річної суми амортизації на дванадцять.

Нарахування амортизації починають із місяця, наступного за місяцем, у якому обְ’єкт основних засобів став придатним для корисного використання.

Лист ДФС  від 25.07.2017 № 16192/6/99-99-13-01-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль