text
Головбух

Які основні засоби і як амортизують приватні підприємці

  • 21 вересня 2017
  • 487

Не амортизують такі основні засоби подвійного призначення: земельні ділянки; об’єкти житлової нерухомості; легкові й вантажні автомобілі.

Підприємці на загальній системі мають право (за власним бажанням) включати до складу витрат амортизаційні відрахування з вартості придбаних після 01.01.2017 основних засобів і нематеріальних активів або самостійно виготовлених основних засобів.

Не амортизують такі основні засоби подвійного призначення: земельні ділянки; об’єкти житлової нерухомості; легкові й вантажні автомобілі.

Амортизацію основних засобів і нематеріальних активів підприємці обчислюють за прямолінійним методом нарахування амортизації А саме, річну суму амортизації визначають діленням первісної вартості об’єкта основних засобів і нематеріальних активів, яку амортизують, на строк корисного використання об’єкта основних засобів і нематеріальних активів.

Мінімально допустимі строки корисного використання (експлуатації) об’єктів основних засобів і нематеріальних активів визначені у підпункті 177.4.9 Податкового кодексу України.

Підприємець має право (за власним бажанням) обліковувати амортизаційні відрахування відповідно до П(С)БО 7 «Основні засоби».

За нормами пункту 29 П(С)БО 7 амортизацію нараховують щомісячно, тому підприємець має право щомісяця нараховувати амортизацію основних фондів і нематеріальних активів, що він безпосередньо використовує у господарській діяльності з метою отримання доходу. Місячну суму амортизації в разі застосування прямолінійного методу визначають діленням річної суми амортизації на дванадцять.

Нарахування амортизації починають із місяця, наступного за місяцем, у якому обְ’єкт основних засобів став придатним для корисного використання.

Лист ДФС  від 25.07.2017 № 16192/6/99-99-13-01-02-15

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах