Відпустка по догляду за дитиною племінниці — чому б ні?

21 вересня 2017 327
За бажанням жінки після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами їй надають відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

За бажанням жінки після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами їй надають відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ст. 18 Закону «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР). Скористатися правом на таку відпустку замість матері можуть батько дитини, баба, дід чи інший родич, який фактично доглядає дитину.

Щоб оформити таку відпустку працівник має надати роботодавцеві:

— заяву про надання відпустки,

— копію свідоцтва про народження дитини (для підтвердження її віку).

Особа, яка фактично доглядає дитину, крім цих документів, мусить надати довідку з місця роботи (служби, навчання) матері дитини про те, що вона стала до роботи до закінчення цієї відпустки, а також довідку органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання матері про припинення виплати їй допомоги по догляду за дитиною (із зазначенням дати), якщо таку допомогу було призначено.

Водночас чинне законодавство не містить терміна «інші родичі, які фактично доглядають дитину».

Тому, якщо працівниця хоче оформити відпустку по догляду за дитиною своєї племінниці, крім всіх необхідних документів, вона має підтвердити той факт, що вона фактично доглядає дитину. Тоді підстав відмовити у наданні такої відпустки не буде.

Лист Мінсоцполітики від 25.08.2016 № 437/13/116-16



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль