text
Головбух

Коли виникає податковий кредит за заблокованою накладною

  • 18 вересня 2017
  • 1008

Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку — постачальником товарів/послуг є для покупця таких товарів/послуг підставою сформувати податковий кредит

Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку — постачальником товарів/послуг є для покупця таких товарів/послуг підставою сформувати податковий кредит.

Суми ПДВ, сплачені/нараховані за придбаними товарами/послугами, зазначеними в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у ЄРПН із порушенням строку реєстрації, включають до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому їх зареєстрували в ЄРПН. Однак сформувати податковий кредит можна не пізніше ніж протягом 365 календарних днів із дати складення податкових накладних/розрахунків коригування, у т. ч. для платників, які застосовують касовий метод. Коли реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування зупиняють, перебіг зазначеного строку переривають на період зупинення їх реєстрації та відновлюють з дня припинення процедури зупинення їх реєстрації.

Тому суму ПДВ, визначену в податковій накладній, складеній 30.06.2017 та зареєстрованій в ЄРПН після 31.07.2017, платник включає до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в ЄРПН, або в наступних звітних податкових періодах, але не пізніше ніж протягом 365 календарних днів із дати складення такої податкової накладної. При цьому враховують відповідний строк у разі зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН.

Лист ДФС від 07.09.2017 № 1860/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах