text
Головбух

Уклали спадковий договір — сплатіть податки

  • 14 вересня 2017
  • 293

За спадковим договором одна сторона — набувач мусить виконувати розпорядження другої сторони — відчужувача і в разі його смерті набуває право власності на майно відчужувача (ст. 1302 Цивільного кодексу України). Спадковий договір укладають у письмовій формі, посвідчують нотаріально та реєструють у Спадковому реєстрі.

Оподаткування доходів фізосіб визначає розділ IV Податкового кодексу України (ПК). Об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний оподатковуваний дохід, до якого включають інші доходи (пп. 164.2.20 ПК).

Спадковий договір є правочином, що покладає на його сторони (набувача та відчужувача) взаємні зобов’язання, тому залежно від умов договору оподатковуваний дохід виникає як у відчужувача — з моменту оформлення зазначеного договору, так і у набувача — після смерті відчужувача.

Нагадаємо, що платник податку, який отримує доходи від особи — не податкового агента, мусить включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу і подати податкову декларацію за результатами звітного податкового року. Відповідно, така особа має сплатити ПДФО та військовий збір із таких доходів (пп. 168.2.1 ПК).

Лист ДФС від 11.09.2017 № 1883/Ю/99-99-13-02-03-14/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах