Оподаткування пайових внесків членів ЖБК: роз’яснюють податківці

14 вересня 2017 27

Насамперед податківці нагадали, що житлово-будівельний (житловий) кооператив (ЖБК) можна віднести до неприбуткових організацій, які не є платниками податку на прибуток, із першого числа місяця, наступного за місяцем, коли відповідно до закону прийнято в експлуатацію закінчений будівництвом житловий будинок, що його споруджував або придбавав ЖБК.

Отже, ЖБК, який не закінчив будівництво житлового будинку (і, відповідно, такий житловий будинок не прийнято в експлуатацію), сплачує податок на прибуток на загальних підставах.

Податківці також сфокусували увагу на відсутність у Податковому кодексу України вимоги коригувати фінрезультат до оподаткування на різниці, що виникають на суми пайових членських внесків, сплачених на користь ЖБК. Тобто ці операції за правилами бухобліку відображають під час формування фінансового результату до оподаткування.

Насамкінець контролери  винесли вердикт: позаяк питання методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності регулює Мінфін, саме до нього доцільно звернутися по роз’яснення порядку врахування у складі бухдоходів пайових внесків.

Це не перша рекомендація ДФС звертатися з подібними запитаннями до Мінфіну (лист ГУ ДФС у м. Києві від 28.07.2016 № 17040/10/26-15-12-05-11). Отже, зачекаємо роз’яснень Мінфіну щодо бухобліку пайових внесків.

Своє бачення порядку бухобліку таких внесків ми виклали у статті «Внески членів кооперативу: що з обліком та податками».

Лист ДФС від 08.09.2017 № 1872/6/99-99-15-02-02-15/ІПК)Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль