text
Головбух

Юрособа-єдиноподатник розірвала договір і повертає кошти: як уточнити податкові зобов’язання

  • 12 вересня 2017
  • 26

Об’єктом оподаткування юрособи — єдиноподатника третьої групи є будь-який дохід, отриманий протягом звітного періоду у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій; матеріальній чи нематеріальній), визначеній пунктом 292.3 Податкового кодексу України (ПК).

До доходу не включають суми коштів, що їх повертає єдиноподатник покупцеві товару (робіт, послуг) унаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів (п. 292.11 ПК).

Тож якщо єдиноподатник, розірвавши договір, повертає гроші, отримані в минулих податкових періодах, він має право врахувати цю операцію під час визначення оподатковуваного доходу в податковому періоді, у якому повернув кошти. У такому разі у податковій декларації єдиноподатника за звітний період, у якому повернули кошти, платник зазначає дохід і суму податкового зобов’язання до сплати за звітний період з урахуванням поверненої суми.

Лист ДФС від 06.09.2017 № 1826/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах