Чи відповідатиме «помилковий покупець» за несвоєчасну реєстрацію розрахунку коригування

8 вересня 2017 134

Щоб виправити помилковий ІПН покупця у податковій накладній, зареєстрованій у ЄРПН, продавець мусить скласти до неї розрахунок коригування. У заголовній частині цього розрахунку коригування зазначити дані з заголовної частини податкової накладної з помилкою (тобто з помилковим ІПН), у табличній частині — зі знаком «–» записати обсягоперацій із постачання товарів/послуг та інші показники, що були зазначені у податковій накладній. У полі «Дата складання» зазначити дату, коли виявлено помилку в ІПН покупця.

Зареєструвати такий розрахунок коригування в ЄРПН має платник, чий «невірний» ІПН зазначено у графі «ІПН покупця» податкової накладної, до якої складено розрахунок коригування.

Натомість продавець мусить скласти й зареєструвати в ЄРПН другу податкову накладну, в якій реквізити заголовної частини зазначити без помилок (тобто у полі «ІПН покупця» зазначити правильний ІПН покупця). Таку накладну складають на дату виникнення податкових зобов’язань продавця, тобто на дату складання податкової накладної з «невірним» ІПН. Цій податковій накладній присвоюють новий порядковий номер, а в табличній частині зазначають обсяг операцій із постачання товарів/послуг та інші показники, що були зазначені у податковій накладній із «невірним» ІПН.

Якщо платник, чий ІПН неправильно записали у графі «ІПН покупця» податкової накладної, не зареєструє у встановлені строки розрахунок коригування, до нього застосують штрафні санкції на підставі пункту 120-1.1 Податкового кодексу України.

Лист від 05.09.2017 № 1824/6/99-99-15-03-02-15/ІПКПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль