Чи є доходом єдиноподатника відшкодовані йому витрати на проживання та проїзд

7 вересня 2017 163

Доходом підприємця-єдиноподатника є дохід, який він отримав протягом звітного періоду у грошовій (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі.

До доходу не включають отриманих фізособою пасивних доходів у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхових виплат і відшкодувань, а також доходів від продажу рухомого та нерухомого майна, що належать їй за правом власності та які вона використовує в господарській діяльності. До загального оподатковуваного доходу платника податку не включають доходу підприємця, з якого сплачують єдиний податок.

А от суми грошового чи майнового відшкодування будь-яких витрат або втрат платника податку включають до загального (місячного) оподатковуваного доходу на підставі підпункту «г» пункту 164.2 Податкового кодексу України.

Тому разі коли  підприємцеві-єдиноподатнику відшкодовують витрати на проживання та проїзд, такі виплати включають до загального оподатковуваного доходу платника податку. Податковий агент мусить повідомити про виплату таких доходів у формі № 1ДФ за ознакою доходу «126».

Лист ДФС від 04.09.2017 № 1799/6/99-99-13-01-02-15/ІПКПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль