text
Головбух

Чи є доходом єдиноподатника відшкодовані йому витрати на проживання та проїзд

  • 7 вересня 2017
  • 169

Доходом підприємця-єдиноподатника є дохід, який він отримав протягом звітного періоду у грошовій (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі.

До доходу не включають отриманих фізособою пасивних доходів у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхових виплат і відшкодувань, а також доходів від продажу рухомого та нерухомого майна, що належать їй за правом власності та які вона використовує в господарській діяльності. До загального оподатковуваного доходу платника податку не включають доходу підприємця, з якого сплачують єдиний податок.

А от суми грошового чи майнового відшкодування будь-яких витрат або втрат платника податку включають до загального (місячного) оподатковуваного доходу на підставі підпункту «г» пункту 164.2 Податкового кодексу України.

Тому разі коли  підприємцеві-єдиноподатнику відшкодовують витрати на проживання та проїзд, такі виплати включають до загального оподатковуваного доходу платника податку. Податковий агент мусить повідомити про виплату таких доходів у формі № 1ДФ за ознакою доходу «126».

Лист ДФС від 04.09.2017 № 1799/6/99-99-13-01-02-15/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах