Чи оподатковувати акцизом реалізацію пального за талонами і смарт-картками

6 вересня 2017 61

Податківці нагадали, що платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії тощо. Не вважають реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання та передачі (відпуску, відвантаження) пального в споживчій тарі ємністю до 2 л (включно).

Якщо предметом договору є пальне, а в накладній зазначено найменування товару, який придбавається з одиницею виміру в літрах, оприбутковують саме пальне.

Отже, коли підприємство отримало від постачальників та надалі реалізувало покупцям паливо за допомогою смарт-карток та талонів на пальне, воно є платником акцизного податку в розумінні підпункту 212.1.15 Податкового кодексу України (ПК).

А як бути, якщо підприємство фізично не отримує, не відпускає та не транспортує пальне, не має при цьому власних автозаправних станцій, місць зберігання пального та інших об’єктів, а реалізує тільки картки та/або талони на пальне? Податківці роблять такий висновок.

За договором  підприємство придбаває для подальшого перепродажу третім особам, а також для особистого виробничого споживання і передає на зберігання постачальнику пальне у відповідних асортименті та кількості (далі — товар). Асортимент та кількість товару, проданого підприємству, підтверджена видатковою накладною з визначенням ціни і розміру отриманої плати за паливо. Постачальник повертає підприємству товар зі зберігання на підставі картки на пальне та в обмін на неї. Товар вважають повернутим зі зберігання на підставі чеків РРО про продаж пального.

Далі за договором купівлі-продажу  підприємство зобов’язується передати покупцю картки та/або талони на пальне. І відповідно до видаткових накладних  підприємство як постачальник передало покупцю пальне у визначеному асортименті, кількості та ціні,  а також отримало оплату за паливо.

Отже, по суті, підприємство продало та передало покупцю не картки та/або талони на пальне, а реалізувало паливо у визначених асортименті, кількості та ціні.

Тому підприємство за підпунктом 212.3.4 ПК зобов’язане зареєструватися платником акцизного податку з реалізації пального не пізніше ніж за три робочих дні до початку реалізації пального.

За реалізацію пального без такої реєстрації передбачений  штраф у розмірі 100% вартості реалізованого пального.

Лист ДФС від 31.08.2017 № 1771/6/99-99-12-02-02-15/ІПК



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль